Kapadokya Özel ve Grup Turları, Kapadokya Balayı Turları ve Organizasyonları, Kapadokya Jakuzili Havuzlu Balayı Otelleri 0532 415 5001

KAPADOKYA TURLARI

Kapadokya'da Balayı Tur Rotaları

Kapadokya Kırmızı Tur

Aşk Vadisi

Birbirinden ilginç peribacalarını Aşk Vadisi tepesinden seyrediyoruz. Seyir tepesinde bol bol fotoğraf çektikten sonra turumuza devam ediyoruz.

 

Uçhisar Kalesi


Kapadokya bölgesinin en yüksek noktasıdır. Eskiden bu bölgede yaşayan insanlar güvenlik amacıyla bu doğal kaleyi kullanırlarmış.

Yıllarca bu doğal oluşum bölge halkı tarafından oyularak çok sayıda oda, ev, sığınak, depo, sarnıç, mezar, mahzen, yapılmış.

Rehberiniz tarafından gerekli bilgilendirmelerden sonra kısa bir serbest zaman aralığı veriyoruz. Bu esnada fotoğraf çekmeyi unutmayın… Turumuzun bir sonraki durağı, Kapadokya’nın ünlü Peribacaları Vadisi Paşabağ.

Paşabağ


Kapadokya bölgesinin meşhur peribacaları oluşumlarının en iyi örneklerini göreceğiniz Paşabağ, Rahipler vadisi olarak da bilinir. Vadi yamaçlarından akan sel sularının ve rüzgârın da şiddetli etkisiyle tüflü yapıların aşınması sonucunda meydana gelen bu oluşumlar konik gövdelere sahiptir. Bol bol fotoğraf çekebileceğiniz doğa harikası Peri bacaları vadisi ziyaretinden sonra ki durağımız, çanak ve çömlek atölyeleri ile meşhur Avanos.

Avanos


Kapadokya bölgesinin el sanatları merkezidir. Hititlerden günümüze bir mirası yansıtan Avanos  tarihi dokusuna belki de en çok işleyen, toprağın sanata, insanın sanatçıya dönüştüğünü gösteren çanak atölyeleridir. Kayaların içine oyulmuş atölyele ziyareti yapıyoruz. Çanak atölyesi ziyaretinden sonra yerel restoranda öğle yemeği molası… Yemek sonrası turumuz Devrent vadisi ile devam ediyor.

Devrent Vadisi


Diğer adı Hayal Vadisidir. Burada bulunan ilginç oluşumlar herkes tarafından farklı yorumlanır. Buradaki oluşumlar ,kimine göre annesinin sarıldığı bir bebek, kimisine göre bir kuş olabilir. Kapadokya’nın büyüleyen yerlerinden birisidir. Rehber eşliğinde Devrent Vadisi gezisinden sonra turumuzun son durağı Ürgüp-Üç güzeller.

Ürgüp-Üçgüzeller


Yöresel adı Çatalkayadır. Turumuzun son durağında en çok ziyaret edilen ve bilinen peribacalarını ziyaret edeceğiz. Unesco Dünya Mirasları arasında yer alan Üç Güzeller Peribacalarında bol bol fotoğraf çekmeyi unutmayın. Şansınız varsa peribacalarının arasından Erciyes Dağını'da rahatlıkla görebilirsiniz.
Kapadokya’nın sembolü haline gelmiş Ürgüp-Üçgüzeller’de fotoğraf molasından sonra 16.00-16.30 gibi otele transfer edilmenizle turumuz son buluyor.

BİZİ ARAYIN: +90 532 415 5001

Cemal YILMAZ- Muşkara Travel

Please enter your name.
Please enter a valid email.
Please enter a valid phone number.
Please enter a message.
Rezervasyon
close slider

  Talepleriniz
  2 Gece 3 Gün Balayı Paketi İstiyorum3 Gece 4 Gün Balayı Paketi İstiyorumFotoğraf Çekimi İstiyorumTürk Gecesi Etkinliği İstiyorumHamam Etkinliği İstiyorumSadece Kırmızı Tur İstiyorumSadece Mavi Tur İstiyorumBalon Turu İstiyorum

  Please enter your phone number
  and we call you back soon

  We are calling you to phone

  Thank you.
  We are call you back soon.

  Size nasıl yardımcı olabilirim?

  İletişim