Kapadokya Özel ve Grup Turları, Kapadokya Balayı Turları ve Organizasyonları, Kapadokya Jakuzili Havuzlu Balayı Otelleri 0532 415 5001

YEŞİL TUR KAPADOKYA TURLARI

Kapadokya Yeşil Tur : Derinkuyu , Narlıgöl, Ihlara Vadisi, Belisırma Öğle Yemeği, Selime Manastrı

 

Yeşil tur, sizi otelinizden almamız ile başlıyor ve ilk durağımız olan bölgemizin en önemli yer altı şehirlerinden olan Derinkuyu yeraltı şehrini ziyaret ederek başlıyoruz.

Derinkuyu yeraltı şehri 7 katlı olup tüm katları ziyarete açık değildir. Ziyarete açık bölgeleri içerisinde şehir içinde sosyal ve özel yaşam alanlarını görebileceksiniz.  Bölge insanlarını böyle bir şehir oluşturmaya iten sebepleri tarihsel anlatımı ile öğreneceksiniz.

Narlıgöl -
Narlıgöl Krater Gölü (Acı Göl) ve Narlıgöl Efsanesi

Güzergahımız üzerinde bir krater gölü olan Narlıgölü ziyaret ediyoruz. Bu küçük göl  Niğde sınırları  ilçesinde yer alan vokanik krater gölüdür.  Çevresinde jeotermal oteller de mevcuttur. Suyu acıdır. Piknik alanı olarak ta kullanılmaktadır. Rehberiniz detaylı bilgiler paylaşacaktır.

 

Ihlara Vadisi 

Aksaray ili sınırlarında olan Güzelyurt ilçesine yer alır. 18 kilometre uzunluğunda, ortalama 150 metre derinliğinde ve 200 metre genişliğinde, bünyesinde binlerce yaşam alanı bulunan Ihlara Vadisi, diğer kanyonlardan farklı olarak geçmiş dönemlerde içerisinde insanların yaşadığı dünyanın en büyük kanyonu olma özelliğini taşımaktadır.

Ihlara Vadisini şekillendiren ve vadiye hayat veren Melendiz Nehri buradaki yaşamın ana kaynağıdır. Vadiyi çevreleyen kayaçların kolay yontulmasıyla oluşturulmuş yüzlerce kilise ve kaya oyma mekan, vadiyi dünyanın en önemli kültür ve medeniyet merkezlerinden biri haline getirmiştir.

 

Belisırma'da Öğle Yemeği : Vadinin başlangıç bölgesinde yer alan ve içerisinde akan dere üzerinde kurulmuş platformlarda öğle yemeği molası vereceğiz. ( Yemek ücreti fiyata dahildir.)

Selime Manastırı : Kapadokya bölgesinin zamanında en önemli dini merkezlerinden olan Selime Manastrını geziyor ve yine tarihsel kültürel anlatımlarla sizleri bildilendiriyoruz.

Selime Manastrınından sonra otelinize dönüşümüzbaşlıyor.

TUR FİYATINA DAHİL : Öğle yemeği, Müze Girişi, Rehber ve Araç

 

BİZİ ARAYIN: +90 532 415 5001

Cemal YILMAZ- Muşkara Travel

Please enter your name.
Please enter a valid email.
Please enter a valid phone number.
Please enter a message.

Please enter your phone number
and we call you back soon

We are calling you to phone

Thank you.
We are call you back soon.

Size nasıl yardımcı olabilirim?

İletişim