Kapadokya Özel ve Grup Turları, Kapadokya Balayı Turları ve Organizasyonları, Kapadokya Jakuzili Havuzlu Balayı Otelleri 0532 415 5001

KAPADOKYA TURLARI

Kapadokya'da Balayı Tur Rotaları

Kapadokya Mavi Tur

Tur Başlangıcı : 9.30

Tur Bitişi : 16.00

Tur Güzergahı: Otelinizden alındıktan sonra > Ürgüp > Mustafapaşa > Cemil > Taşkınpaşa > Soğanlı > Derinkuyu > Otelinize Dönüş

Ürgüp

Saat 9:30 da otelinizden alarak ilk güzergahımız olan Ürgüp girişinde bulunan Üçgüzeller Peri Bacalarını görmeye gidiyoruz. Kapadokya'nın simgelerinden olan bu peribacalarını her yıl yüzbinlerce kişi ziyaret ediyor.

Keşlik Manastırı

Keşlik Manastırı Kapadokya'nın gizli hazinesi olarak bilinir. Ürgüp ilçesi Cemil köyü çıkışında bulunan Keşlik Manastırı, Kapadokya bölgesindeki pek çok kilise ve manastır gibi tüf kayalar oyularak yapılmış korunaklı mağara kilisesidir.

Cemil Köyü

Cemil köyünde bulunan kilise 1882 yılında yapılmış olup köyün içinde bulunmaktadır. Üç apsisi olan kilise, iki taraflı olarak dizilmiş üçer sütun üzerine oturtulmuş beşik tonozlu bir tavana sahiptir.

Taşkınpaşa

Taşkınpaşa köyünde eskiden bulunan medrese kalıntılarını ve buraya adını veren Taşkın Paşa'nın köy içinde yer alan cami avlusundaki eserleri ziyaret ediyoruz.

Soğanlı Vadisi

Kapadokya'nın en ilginç bölgelerinden biri olan Soğanlı Köyü bir vadi içinde kurulmuştur. Soğanlı köyünde buraya özgü oyuncak bez bebekler yapılmaktadır. Aynı zamanda öğle yemeği durağımız olan Soğanlıda ilginç oluşum ve kaya oyma kiliseleri geziyoruz.

Saklı Elma Restaurant 

Yemyeşil bir vadinin içinde özenle hazırlanmış bir yer olan Salkı Elma Restaurantta öğle yemeği için mola veriyoruz. Yeşillikler içinde huzur bulacağınız bu yerde birbirinden lezzetli yemekler yiyebileceksiniz.

Derinkuyu Yeraltı Şehri

Derinkuyu yer altı şehri sekiz kattan oluşmaktadır. Bazı katları turizme açık değildir. Rehberiniz eşliğinde gezeceğiniz bu devasa yeraltı şehri hristiyanlığın ilk döneminde Roma askerlerinden korunmak için bölge halkı tarafından yapılmış bir şehirdir. (Roma İmparatorluğu hristiyanlığı kabul etmeden önce).

BİZİ ARAYIN: +90 532 415 5001

Cemal YILMAZ- Muşkara Travel

Please enter your name.
Please enter a valid email.
Please enter a valid phone number.
Please enter a message.
Rezervasyon
close slider

  Talepleriniz
  2 Gece 3 Gün Balayı Paketi İstiyorum3 Gece 4 Gün Balayı Paketi İstiyorumFotoğraf Çekimi İstiyorumTürk Gecesi Etkinliği İstiyorumHamam Etkinliği İstiyorumSadece Kırmızı Tur İstiyorumSadece Mavi Tur İstiyorumBalon Turu İstiyorum

  Please enter your phone number
  and we call you back soon

  We are calling you to phone

  Thank you.
  We are call you back soon.

  Size nasıl yardımcı olabilirim?

  İletişim